Fatma YÜKSEL | Grafiti Sahnesinin hayaleti: Banksy kimdir?
Gerçek adı bilinmeyen İngiliz grafiti sanatçısı Banksy, 25 yıldan bu yana dünyanın her yerinden duvarlara garfitilerini bırakıyor.
grafiti, banksy, sokak sanatı, pest control, sanatsal gerilla savaşı, çeviri
699
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-699,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

ŞİRKETİNİZ İÇİN KURUMSAL KİMLİK TASARIMININ ÖNEMİ

ŞİRKETİNİZ İÇİN KURUMSAL KİMLİK TASARIMININ ÖNEMİ

Teknoloji çağının bir getirisi olarak, bilgiye erişmek için insanların en çok tercih ettiği yöntem internet araştırmalarıdır. İnsanlar, ürünler ve markalar hakkındaki ilk izlenimlerini web üzerinden yaptıkları araştırmalardan elde ederler. Bu bağlamda her firmanın potansiyel müşteri kitlesine kendini doğru ifade etme yükümlülüğü vardır. Bir firmanın yüzü niteliğindeki kurumsal kimlik tasarımları, günümüz yaşantısında eskisinden çok daha büyük bir önem taşır.

Marka bilinirliğini oluşturmak için, kurumsal kimliğiniz kalıcı olmalıdır. Kurumsal kimlik çalışmalarınız üzerinde büyük değişimler yapmak; müşteri kitlenizde olumlu bir etki yaratmayacaktır. Kurumsal kimlik tasarımlarınız, markanız için kullanacağınız bir imza niteliği taşır, bu yüzden kurumsal kimliğinizin firmanızı etkili ve doğru bir şekilde yansıtmasında profesyonellik oldukça önemlidir. Bir kurumun vizyonunun yanı sıra konseptini de başarılı bir şekilde ifade eden kurumsal kimlik tasarımları, ancak profesyonellikle başarıya ulaşabilir.

İdeal bir kurumsal kimliğe sahip olmak için; her şeyden önce firmanın kurumsal kimliğine ait tüm çalışmalar, bir bütünlük oluşturmalıdır. Kurumsal kimliğin tüm dinamikleri, firmayı yansıtan logo üzerinden şekillenir. Bu sebeple firmanın logosu, tüm pazarlama çalışmalarında kullanılacağı düşünülerek tasarlanmalıdır. Profesyonel olarak tasarlanmış kurumsal kimlik, firmanın tüm pazarlama çalışmalarında doğru ve etkili adımların takip edilmesini ve firmanın karlılık oranını arttırmasını sağlar.

Akılda kalıcı ve şirketi ifade eden bir tasarım ile markanızın imajını oluşturmak ve bilinirliğini yaratmak oldukça basittir. Bir firma eksiksiz bir hizmet/ürün sunuyor olabilir; fakat bunu hedef kitlesine doğru bir şekilde ifade edemediği zaman, başarıya ulaşma şansını kaybeder ve rakiplerinin gerisine düşer. Kurumsal kimliğin bu kadar önem taşıdığı bir noktada başarı ve kazanç oranları, firmalar tarafından göz önünde bulundurulmalıdır; ayrıca profesyonellik ve kurumsallık kavramları birbirinden ayrı düşünülmemelidir.

Tarih
Kategori
Blog, Metin Yazarlığı
Etiketler
hedef kitle, kurumsal kimlik, kurumsal kimlik tasarımları, kurumsallık, logo, marka, marka bilinirliği, marka imajı, teknoloji