Fatma YÜKSEL | Grafiti Sahnesinin hayaleti: Banksy kimdir?
Gerçek adı bilinmeyen İngiliz grafiti sanatçısı Banksy, 25 yıldan bu yana dünyanın her yerinden duvarlara garfitilerini bırakıyor.
grafiti, banksy, sokak sanatı, pest control, sanatsal gerilla savaşı, çeviri
658
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-658,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,,vertical_menu_enabled,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,transparent_content,qode-theme-ver-12.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Tim Flach

About This Project

Tim Flach, insanların hayvanları nasıl şekillendirdiği ve onları nasıl anlamlandırdığıyla ilgilenen ve onları fotoğraflarken insanlar ile hayvanlar arasındaki duygusal bağı ortaya çıkaran bir hayvan fotoğrafçısıdır. Hayvan krallığının karmaşıklığını hayata geçiren çalışmaları, insanın doğal dünyayla daha iyi bir bağ kurmasını sağlayan kendine özgü bir stile sahiptir ve türler arasında geniş bir yelpazeye yayılmaktadır.

Tim Flach, dört farklı başlıkta çalışmalarını üretir.

  • Equus* (2008) adlı projede atlar üzerinde duruluyor
  • Köpekler Tanrılar (2010)
  • İnsandan Daha Fazlası (2012) adlı projede dünyadaki türlerin geniş bir araştırması yapılıyor.
  • Nesli Tükenmekte Olanlar (2017) projesi ise nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalmış güçlü bir türler listesi.

Tim Flach’ın beş adet yayınlanan kitabı mevcut: Nesli Tükenmekte Olan (2017), Evrim (2013), İnsandan Daha Fazlası, (2012), Köpek Tanrılar (2010) ve Equus (2008).

Tim Flach, Kraliyet Fotoğraf Topluluğu’nun fahri üyesidir ve 2013 yılında Londra Sanat Üniversitesi’nden fahri doktora derecesi almıştır. Karısı ve oğluyla birlikte Londra’da yaşamakta ve çalışmaktadır.


*Equus, zooloji terminolojisinde atgillerin sınıfını belirten terimdir.


Metnin orijinaline ulaşmak için buraya tıklayınız.


 

*Aynı zamanda editörlüğünü yaptığım Duvardaki Sanat dergisinin 1. sayısı için yapmış olduğum çeviri içeriğidir. Dergi henüz tasarım aşamasında olduğu için link yönlendirmesini çalışmalar bittikten sonra güncelleyeceğim.*

Tarih
Kategori
Çeviri ve Redaksiyon, Dergi Editörlüğü, İngilizce
Etiketler
çevre, fotoğrafçılık, hayvanlar, nesli tükenmekte olanlar, tim flach, türler arası